Biele logo Apartmán Milbach

Zimné športy

 

Apartmán Milbach disponuje výhodnou polohou, čo láka lyžiarov, ktorí si môžu vybrať z viacerých dostupných lyžiarskych stredísk. Pre menej náročných lyžiarov ponúka okolie Popradu ďalšie lyžiarske strediská, kde nájdete aj trate pre bežecké lyžovanie.

 

🏠 DomovZimné športy

Aktivity v zimnom období

Obec Mlynica disponuje výhodnou polohou, čo láka nielen vášnivých turistov počas turistickej sezóny, ale aj lyžiarov, ktorí si môžu vybrať z viacerých dostupných lyžiarskych stredísk. Najbližšie sa nachádza Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica, ale po diaľnici sa dostanete aj na Štrbské Pleso. Pre menej náročných lyžiarov ponúka okolie Popradu ďalšie lyžiarske strediská, kde nájdete aj trate pre bežecké lyžovanie (Lyžiarske stredisko Ski centrum KUBAŠOK Spišské Bystré, Lyžiarske stredisko Lopušná Dolina, Ski Vernár Studničky a ďalšie).

Termánle kupaliska

Milovníkom termálnej vody snáď netreba predstavovať AquaCity Poprad, Thermal Park Vrbov či komorné prostredie Aqua SPA Gánovce.

Vynikajúca kuchyňa

Nadšenci kultúry, histórie či kvalitnej gastronómie si v okolí tiež prídu na svoje. V obci Veľký Slavkov sa môžete zastaviť na gazdovský obed či kvalitnú večeru po túre na Salaši. V Starom Smokovci či Poprade nájdete reštauráciu Dobré časy, ale samozrejme na výber je toho v okolí viac než dosť.

Výstavy a expozície

Tatranská Lomnica ponúkaj možnosť návštevy múzea TANAPu, Expozíciu Tatranskej prírody, Náučný chodník Spevavce tatranské. Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie a Tricklandiu zase nájdete v Starom Smokovci.

žena na lyžiach

Poliankovo

Digitálna galéria spája umenie s modernými technológiami ako je virtuálna realita, 3D projekcie, hologram, tieňohra a podobne. Je tu tiež výstava obrazov, ktoré sú rozpohybované pomocou rozšírenej reality ale aj rôznych zvukov.

žena na lyžiach

Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej sintrovej výplne.

žena na lyžiach

Kaštieľ Strážky

Naše okolie je veľmi bohaté na históriu vďaka jedinečnému umiestneniu, cez ktoré viedla významná obchodná cesta. Návštevou významých kaštieľov či hradov sa môžete dozvedieť o živote našich predkov.

turistika icon

Zimná turistika

lyziarske stredisko icon

Lyžiarske strediská