Biele logo Apartmán Milbach

Letné aktivity

 

Počas sezónnej turistiky to máte blízko kamkoľvek sa Vám do Vysokých Tatier zažiada. Či už ide o niekoľkohodinovú túru, alebo príjemnú prechádzku. Návštevu Tatier však môžete spojiť aj s objavovaním krás Slovenského raja.

 

🏠 DomovLetné aktivity

Aktivity počas leta

Počas sezónnej turistiky to máte blízko kamkoľvek sa Vám do Vysokých Tatier zažiada. Či už ide o niekoľkohodinovú túru v sprievode horského vodcu, alebo prechádzku na Hrebienok. Návštevu Tatier však môžete spojiť aj s objavovaním krás Slovenského raja. Po diaľnici sa tam od nás dostanete do 20 minút. V lete na Vás čakajú upravené cyklistické trate, lebo aj zo sedla bicykla sa môžete kochať okolitou prírodou.

A keď spomíname sedlo, tak v Mlynici si môžete osedlať aj lietajúceho tátoša, keďže tu máme súkromné letisko s možnosťou vyhliadkových letov, aj balónom. Alebo si takéto potešenie môžete dopriať z Letiska Poprad, ktoré je tiež neďaleko. Avšak, ak by ste si chceli zajazdiť na koníkoch, v lokalite Krásne Sady, kam sa dostanete aj peši, si môžete takýto zážitok dopriať. V susednej Veľkej Lomnici je zase ZOO Wild Park.

Termálne kupaliska

Milovníkom termálnej vody snáď netreba predstavovať AquaCity Poprad, Thermal Park Vrbov či komorné prostredie Aqua SPA Gánovce. V lete si tu prídu na svoje rodiny s deťmi, zamilované dvojice či aktívni dôchodcovia.

Vynikajúca kuchyňa

Nadšenci kultúry, histórie či kvalitnej gastronómie si v okolí tiež prídu na svoje. V obci Veľký Slavkov sa môžete zastaviť na gazdovský obed či kvalitnú večeru po túre na Salaši. V Starom Smokovci či Poprade nájdete reštauráciu Dobré časy, ale samozrejme na výber je toho v okolí viac než dosť.

Výstavy a expozície

Tatranská Lomnica ponúkaj možnosť návštevy múzea TANAPu, Expozíciu Tatranskej prírody, Náučný chodník Spevavce tatranské. Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie a Tricklandiu zase nájdete v Starom Smokovci.

žena na lyžiach

Pltníctvo

Ak sa nebojíte vody môžete vyskúšať plavbu na drevenej plti. Počas plavby sa môžete kochať nádhernou pieninskou prírodou, pokojnými i vlniacimi sa vodami Dunajca. Neraz sa ocitnete vedľa desiatky metrov vysokej skalnej steny, opradenej mnohými legendami.

žena na lyžiach

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov sa nachádza v srdci druhovo pestrých lesov Bachledovej doliny. Stanete sa súčasťou lesného života a spoznáte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde.

žena na lyžiach

Tatrabob

Horská dráha nachádzajúca sa v Tatranskej Lomnici Vám prinesie vynikajúci adrenalínový zážitok. Pri nástupe sa zapnete bezpečnostnými pásmi a vlek vas vyvezie na vrcholovú stanicu rýchlosť bobu ostáva vo Vašich rukách.

hiking icons

Letná turistika

bicykel icon

Cyklistické chodníčky